زمان باقیمانده تا آزمون وکالت 92

بنا بر اعلام رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا زمان ثبت نام آزمون وکالت ۹۲ به شرح زیر می باشد :

انتشار آگهی استخدام اوایل شهریور۱۳۹۲

زمان ثبت نام دادطلبین از اول تا دهم مهرماه۱۳۹۲

زمان آزمون نیمه دوم آبان ماه۱۳۹۲

شرایط داوطلبین طبق روال گذشته خواهد بود؛ مگر آنکه لایحه جامع وکالت تصویب و شرایط جدیدی در آن مقرر شده باشد(تصویب این لایحه بعید است به آزمون امسال برسد)

 

نکات قابل توجه:

درج زمان باقیمانده فقط جهت اطلاع دوستان و برنامه ریزی بهتر برای آزمون می باشد.

قصدی جهت ایجاد استرس وجود ندارد.

زمان برگزاری آزمون روز جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۲ در نظر گرفته شده است. به محض اعلام زمان دقیق برگزاری آزمون از طرف اسکودا این برنامه نیز درصورت مغایرت اصلاح خواهد شد.

سال ۱۳۹۱ آگهی آزمون اوایل شهریور منتشر شد و ثبت نام داوطلبین از اول تا دهم مهر بود و آزمون روز ۱۹/۸/۱۳۹۱ برگزار و نتایج ۵/۱۰/۱۳۹۱ اعلام شد.

سال ۱۳۹۰ آگهی آزمون اوایل شهریور منتشر شد و ثبت نام داوطلبین از اوایل مهر بود و آزمون روز ۴/۹/۱۳۹۱ برگزار و نتایج اوایل دی ماه اعلام شد.

در چند سال قبل از آن نیز در بازه زمانی مشابه سال ۱۳۹۰ مراحل ثبت نام و برگزاری آزمون طی شده اند.

معمولا زمان ثبت نام تمدید نمی شود.

مواد و ضرایب امتحانی آزمون وکالت :

ردیف

نام دروس

ضریب

۱

حقوق مدنی

۳

۲

آیین دادرسی مدنی

۳

۳

حقوق جزای عمومی و اختصاصی

۲

۴

آیین دادرسی کیفری

۲

۵

حقوق تجارت

۲

۶

اصول استنباط حقوق اسلامی

۱

آزمون کتبی و معمولا یک مرحله ای ،به صورت تستی میباشد.

ثبت نام و شرکت وکلای دادگستری عضو کانونهای وکلا در آزمون ممنوع است.

شرایط ثبت نام آزمون به شرح ذیل می باشد:

-تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق (از دانشکده های حقوق داخل یا خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم,تحقیقات و فن آوری باشد)یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.

- کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق, فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جز مدارک کارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.

-مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری باشد.

 – شرایط سنی : پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به کسانی داده می شود که سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه های قضائی پروانه کارآموزی به کسانی داده می شود که سن آنها ا ز پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.

برای اشخاصی پروانه کارآموزی صادر می شود که دارای شرایط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.

- متقاضیان از اسکن گواهی تعداد واحدهای گذرانده شده خودداری نمایند زیرا فقط گواهی فارغ التحصیلی یا دانشنامه مبنای مجوز شرکت در آزمون می باشد بنابراین دانشجویان ترم آخر و کسانی که در گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها کلمه”فارغ التحصیل” یا ” دانش آموخته “ قید نشده باشد حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

- اسکن تصویر کارت یا گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ۲۱۳ در ۳۱۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi .

-دارندگان معافیت های تحصیلی ،مربوط به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه ، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

/ 0 نظر / 102 بازدید